امروز

سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۰:۴۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

کارگاه رسانه های آموزشی سلامت با هدف ارتقای مهارت و توانایی کارکنان با محوریت آموزش به بیمار در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، احمد عامری کارشناس روابط عمومی و مدرس کارگاه رسانه های آموزشی سلامت در این کارگاه که در سالن همایش های شهید رهنمون و به همت سوپروایزر آموزشی برگزار شد، اظهارکرد: بیماران و خدمات گیرندگان مرکز همیشه آگاهی را مطالبه می کنند بنابراین وجود رسانه های آموزشی که بتواند پاسخی برای سوالات آنها در خصوص بیماری، عامل بیماری و راه های پیشگیری و درمان آن باشد، می تواند رضایت آنها را جلب کرده و یکی از حقوق خدمات گیرندگان را تامین کند.

وی افزود: در این روزها رسانه های آموزشی، وسایل خاص فانتزی، تبلیغاتی و حمایتی نیستند بلکه این رسانه ها یک جزء تفکیک ناپذیر از فرآیندهای آموزش و یادگیری به شمار می روند و همراه با شیوه های دیگر آموزش، برای تقویت پیام های ارائه شده و یا مستقل از ارتباطات بین فردی، به عنوان رساننده پیام مورد استفاده قرار می گیرند.

کارشناس ارتباطات سلامت با تاکید بر اینکه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت به عنوان رویکردی اثربخش و کلیدی جهت کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کلیه سطوح مورد توجه است، افزود: هدف اصلی و اساسی هر راهبرد بهداشتی، پیشبرد سطح سلامت مردم و ارتقای کیفیت زندگی آنها با تاکید خاص بر توسعه آموزش سلامت است.

 

کارگاه رسانه های آموزشی سلامت

کارگاه رسانه های آموزشی سلامت

کارگاه رسانه های آموزشی سلامت

کارگاه رسانه های آموزشی سلامت

 

عامری اظهارکرد: آموزش سلامت که به عنوان رشته ای متشکل از تجارب و برنامه ریزی های آموزشی مبتنی بر نظریه های علمی است، سعی می کند تا برای مردم جامعه فرصت کسب اطلاعات و مهارت های لازم جهت اتخاذ تصمیمات با کیفیت را بدهد. بنابراین انتخاب مناسب ترین روش آموزشی و بهترین رسانه جهت انتقال محتوای آموزشی به مخاطب یکی از نکات مهم در برنامه ریزی های آموزشی است که منجر به یادگیری مطلوب فراگیران می شود.

وی تاکید کرد: در انتخاب رسانه علاوه بر جذابیت، زیبایی، تازگی و رایج بودن رسانه، توجیه اقتصادی، اجتماعی و آموزشی آن را نیز می بایست در نظر داشته باشیم و از بستر مناسبی که فناوری های نوین ایجاد می کنند، استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی، در کارگاه رسانه های آموزشی در حوزه سلامت، انواع رسانه های آموزشی پرکاربرد معرفی و روش استفاده و قابلیت های هر کدام از رسانه ها شرح داده شد. در ادامه نیز روش های طراحی و استفاده از پمفلت در زمینه معرفی و شناخت بیماری ها، پیشگیری و … به صورت تصویری و عملی آموزش داده شد.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی