امروز

دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۶:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون ۳۹۷۹۲ نفر از مردم زلزله‌زده کرمانشاه توسط تیم سلامت روان غربالگری شده‌اند، گفت: ۵۸۷۵ نفر دچار علائم استرس و عوارض روانی گزارش شده‌اند.

به گزارش ایسنا، علی اسدی درخصوص جدیدترین وضعیت ارائه خدمات سلامت روان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: به طورکلی از ابتدای حادثه، ۴۰ نفر روانشناس در قالب ۲۰ تیم در مناطق زلزله‌زده مستقر شده‌اند و افراد زلزله‌زده را غربالگری و شناسایی می‌کنند و برای آنها طبق پروتکل کشوری خدمات سلامت روان را ارائه می دهند.

وی افزود: تاکنون شش کارگاه آموزشی برای ۲۳۶ نفر روانشناس و روانپزشک برگزار کرده‌ایم، تا افرادی که مایل هستند بتوانند در فیلد خدمت کنند. در این راستا نیز ۲ کارگاه در استان کرمانشاه و ۴ کارگاه نیز در شهر تهران برگزار شده است.

اسدی ادامه داد: از زمانی که مصدومان زلزله در بیمارستان‌ها بستری شدند، حدود ۸۰ روانشناس خدمات سلامت روان به آنها ارائه دادند و ۴۰۰ مصدومی که به بیمارستان‌های تهران، همدان و البرز منتقل شدند، تحت این مشاوره‌ها قرار گرفتند.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: تا تاریخ ۱۰ دی ماه، حدود ۳۹۷۹۲ نفر از مردم زلزله زده کرمانشاه توسط تیم سلامت روان غربالگری شدند که از این تعداد، ۳۲۱۴۷ نفر در مناطق شهری و ۷۶۴۵ نفر در مناطق زلزله‌زده زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۹۷۹۲ نفری که غربالگری شدند، تعداد ۵۸۷۵ نفر دچار علائم استرس و عوارض روانی پس از حادثه هستند که باید خدمات روانشناسی دریافت کنند که از این تعداد ۴۳۸۲ نفر در مناطق شهری و ۱۴۹۳ نفر در مناطق روستایی هستند.

وی تصریح کرد: برای ۵۸۷۵ نفری که دچار علائم استرس شدید هستند، باید خدمات روانشناسی ارائه می‌دادیم که ۵۷۴۱ نفر این خدمات را دریافت کرده‌اند.

اسدی گفت: در مجموع نیز ۱۲۸ نفر شناسایی شدند که نیازمند خدمات فوری روانپزشکی بودند، البته این افراد قبل از حادثه نیز دچار علائم و اختلالات روانپزشکی بودند و بعداز حادثه، آسیب جدی‌تری دیدند که به روانپزشکان مستقر در منطقه ارجاع داده شدند و تحت درمان‌های دارویی روانپزشکی قرار گرفتند.

بنابر اعلام وب‌دا، وی خاطرنشان کرد: از مجموع افرادی که تحت غربالگری قرار گرفتند، تعداد ۳۶۸۵ نفر هم نیازمند خدمات مددکاری هستند که شناسایی شده و به سازمان‌هایی نظیر بهزیستی و کمیته امداد و غیره معرفی می‌شوند.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت تاکید کرد: افرادی که علائم شدید اختلالات روانپزشکی دارند، درحال حاضر تحت مراقبت‌های سلامت روان قرار دارند و وضعیت آنها توسط کارشناسان سلامت روان به صورت تلفنی و حضوری پیگیری می‌شود. بنابراین تمام افرادی که علائم شدید دارند، بعداز اینکه در شرایط مناسب روانی قرار گیرند، ترخیص شده و از طریق تیم سلامت روان مراقبت‌ها پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی