امروز

جمعه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۴۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز اقدامات این بیمارستان در جهت ارتقای آمادگی برای مدیریت بحران احتمالی تنفسی ناشی از بارندگی های پاییزی تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر کامبیز معصومی اظهارداشت: با توجه به تجربه ای خدمات رسانی که در سال های گذشته هنگام بارش نخستین باران پاییزی و بروز مشکلات تنفسی حاصل شد، درصدد ارتقای آمادگی بیمارستان، پرسنل و کارکنان درمانی، غیردرمانی و آماده سازی اورژانس برآمدیم.

 

وی عنوان کرد: اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز در سال های گذشته شاهد مراجعه بسیاری از هم استانی های عزیز در این شرایط بوده است لذا باتوجه به ارجاع عمده بیماران با مشکلات تنفسی در باران به این مرکز، کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایا و همچنین کمیته اورژانس در شهریورماه و مهرماه تشکیل جلسه دادند.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: در این جلسات وظایف بر اساس شرح وظایف اعضای تیم HICS و اعضای کمیته اورژانس، تعیین و به واحدهای مربوطه ابلاغ شد.

 

معصومی افزود: برگزاری مانور دور میزی با سناریوی بحران تنفسی به دنبال بارش اولین باران پاییزی به همت دبیر کمیته بحران یکی دیگر از اقدامات در این زمینه بوده است؛ در این مانور ضمن یادآوری شرح وظایف هر واحد در چارت مدیریت بحران، میزان تجهیزات و داروهای مصرفی برای بیماران تنفسی هنگام مراجعه به اورژانس بیمارستان نیز بررسی شد.

 

وی اظهارداشت: همچنین محل درمانگاه قدیم به عنوان فضای پشتیبان برای پذیرش بیماران تنفسی تعیین و این مکان به وسایل و داروهای مورد نیاز برای درمان این بیماران تجهیز شد.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز عنوان کرد: تعیین و تجهیز استوک بحران در اورژانس با تجهیزات، وسایل مصرفی و داروهای مصرفی به میزان پذیرش ۱۰۰۰ نفر در یک روز از دیگر اقدامات مهم بیمارستان در زمینه خدمات رسانی به بیماران تنفسی هنگام بروز بحران تنفسی ناشی از بارش باران بوده است.

 

معصومی با اشاره به تدوین ویرایش دوم الگوریتم برونکواسپاسم بزرگسالان در اورژانس توسط اتندینگ طب اورژانس و ریه، گفت: پوسترهای الگوریتم ویرایش جدید در اورژانس و بخش های مرتبط تهیه و نصب شد. همچنین برگه های آموزش الگوریتم پرسنل اورژانس توزیع گردید.

 

وی افزود: پمفلت های آموزشی توسط واحد آموزش پرستاری برای گروه هدف مراجعه کنندگان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره)، با تایید اتندیگ طب اورژانس تهیه شد. خط مشی جایگزینی سریع دارو و وسایل در بحران تنفسی بر اساس الگوریتم ابلاغی نیز تدون شد.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: با توجه به اهمیت بسیار بالای حضور مدیران و دیگر افراد مرتبط با موضوع در ایام بروز بحران تنفسی در بیمارستان، لیست آنکالی مدیران، سوپروایزران، سرپرستاران، انتظامات، پرسنل واحدهای داروخانه، تجهیزات پزشکی و انبار های فنی تهیه شد.

 

معصومی گفت: با توجه اینکه اطلاع رسانی و آگاه سازی عموم مردم در این شرایط بسیار مهم و ضروری است، برپایی پایگاه آموزشی مراجعان با شعار “نخستین بارش های باران نزدیک است؛ مراقب تنفس خود باشید”، در دستور کار قرار گرفت. این پایگاه در دو نقطه بیمارستان (درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی و سالن انتظار ساختمان بخش های بستری) برپا و نکات بهداشتی هنگام مواجهه با بارش باران، به مراجعه کنندگان اموزش داده شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی